هزینه راه اندازی فست فود چقدر است؟

یک رستوران فست فود از بیزنس مدلی تشکیل شده که معمولاً غذاهایی با قیمت مناسب را سرو می کند که به سریعترین شکل های ممکن آماده می شوند. شما برای راه اندازی چنین بیزنسی دو انتخاب دارید، رستوران خود را راه اندازی کنید یا یک فرانچایز فست فود بخرید.  قبل از شروع کسب و کارتان در این صنعت، برای رسیدن به حداکثر سود شما باید یکسری موارد را بدانید تا برای هزینه راه اندازی فست فود تان بهتر برنامه ریزی کنید. این کسب و کار برای افرادی که از درست کردن و سرو کردن غذاهای خوشمزه برای افراد با تمامی سطوح درآمدی لذت می برند ساخته شده است.

 

پرسنل فست فود

هزینه راه اندازی فست فودفست فودهای دارای کارکنانی هستند که سفارش مشتریان را میگیرند، غذا درست می کنند، رستوران را تمیز می کنند و مواد را برای روزهای آتی آماده می کنند. مدیر یک رستوران فست فود کار را به کارکنان تنفیذ کرده، با مالک رستوران در تعامل است و مطمئن می شود که مشتریان از تجربه شان در رستوران در حال لذت بردن هستند. هزینه های پرسنلی بخش عمده ای از هزینه راه اندازی فست فود شما را تشکیل می دهند.

انتخاب بهترین پرسنل برای رستوران شما یک کار تخصصی است که نیازمند تسلط افراد مصاحبه کننده بر شخصیت شناسی هنگام مصاحبه جهت استخدام کارکنان می باشد. رستوپرو با استخدام پرسنل مناسب می تواند هزینه راه اندازی فست فود و مستمر فست فود شما را به میزان قابل توجهی کاهش داده و از کارکنان برای شما بزرگترین سرمایه فست فود تان را بسازد.

 

 

 

بازار هدف فست فود ها

بازار هدف فست فودها افراد پرمشغله هستند که وقت و انرژی برای درست کردن غذا ندارند. جوانان و افرادی که درآمد کمتری دارند با توجه به هزینه غذای فست و فود بیشتر مشتریان این دسته از رستوران ها را تشکیل می دهند. با توجه به کمبود زمان افراد در زندگی امروزه با توجه به مشغله کاری و …. پتاسیل بازار فست فود نامحدود و بسیار بالاست.

 

 

برای راه اندازی یک فست فود موفق چه مهارت ها و تجاربی به شما کمک می کنند

هزینه راه اندازی فست فودفردی با پیش زمینه کاری در صنعت غذا یا خدمات مشتریان احتمال موفقیت بیشتری در فست فود دارد. مالک کسب و کار باید تمرکز بسیار زیاد روی کارآیی، کاهش هزینه و ارائه غذای با کیفیت در حداقل زمان ممکن داشته باشد.  همچنین مالک باید بخوبی کار را به دیگران تنفیذ کرده، هزینه های منابع انسانی را تحت کنترل داشته و بتواند با دقت بالا نیاز مشتریان را پیش بینی کند.

بیشتر...  اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران

گرفتن، آماده سازی و تحویل سفارش مشتری نباید بیش از ۵ دقیقه طول بکشد. در غیر اینصورت مشتری شما را عنوان یک فست فود به رسمیت نخواهند شناخت. برای تحویل سفارش مشتری پرسنل کافی داشته باشید تا چنین موردی پیش نیاید. برای تضمین موفقیت خود آیتم هایی را به مشتریان خود ارائه کنید که منحصربفرد بوده و در جای دیگر عرضه نشود. با ما همراه باشید تا با هزینه راه اندازی فست فود بیشتر آشنا شوید.

 

 

 

قبل از راه اندازی رستوران فست فود کارهای زیر را انجا دهید:

 • هزینه راه اندازی فست فود، هزینه فست فود، راه اندازی فست فودبرای کسب و کار خود برنامه ریزی کنید
 • شخصیت حقوقی برای کسب و کارتان بسازید
 • در اداره مالیات ثبت نام کنید
 • یک حساب بانکی شرکتی یا تجاری باز کنید
 • حسابداری دقیق و به ریز داشته باشید
 • جواز کسب و گواهی لازم را اخذ کنید.
 • رستوران خود را با پرسنل آن بیمه کنید
 • برند خود را تعریف نمایید
 • در وب حضور داشته باشید

در این کسب و کار شما به صندوق دار، آشپز خط، پرسنل نظافت، یک مدیر، حسابدار و متخصص بازاریابی احتیاج دارید. در ابتدای کار مالک می تواند کار بازاریابی، حسابداری و حتی مسئولیت های مدیریتی را خودش انجام دهد اما با بزرگ شدن کسب و کار حتماً باید این نقش ها را به افراد حرفه ای تنفیذ کند. فست فود شما می تواند با توجه به میزان ظرفیت تولید و فروش خود پرسنل بیشتری نیاز داشته و این امر هزینه راه اندازی فست شما را افزایش خواهد داد.

 

 

 

یک وعده فست فود چقدر برای مشتریان شما هزینه خواهد داشت؟

هزینه راه اندازی فست فود، هزینه فست فود، راه اندازی فست فودمشتریان بین چند دلار تا ۱۰ دلار برای یک سفارش خاص پرداخت می کنند. میانگین سفارش غذا در یک فست فود ۵ دلار است. در ایران مشتریان بسته به بودجه خود از ۵ هزار تومان (برای ساندویچ فلافل) تا ۵۰ هزار تومان برای یک وعده فست فود هزینه می کنند.

در ادامه ما شما را با هزینه راه اندازی فست فود بیشتر آشنا می کنیم.

 

 

 

 
 
 
 
 
 

هزینه های مستمر یا ongoing expenses یک فست فود چه چیزهایی هستند؟ | هزینه راه اندازی فست فود

هزینه راه اندازی فست فود، راه اندازی فست فود، هزینه فست فود، فست فوداین کسب و کار به کارگر، بازاریابی، بیمه، تجهیزات پخت و پز، اجاره ماهیانه و لوازم اداری و مصرفی در کنار مواد اولیه نیاز دارد. نیروهای کاری که سفارش مشتریان را می گیرند، غذا می پزند، سرو یا تمیز می کنند در ایران درآمد ماهیانه در سال ۱۳۹۸ مبلغ ۱٫۵۱۷٫۰۰۰ تومان می باشد. همچنین حق مسکن ۱۰۰، پایه سنواتی ۷۰، حق اولاد از ۱۵۲ تا ۳۰۴ و بن کارگری ۱۹۰ هزار تومان طبق قانون وزارت کار تعیین شده است. درآمد ماهیانه یک مدیر نیز بین ۵ تا ۶٫۸ میلیون تومان می باشد. برای کارشناس حسابداری و بازاریابی نیز بین ماهیانه ۲ تا ۴ میلیون تومان باید هزینه کنید.

بیشتر...  پرسنل آشپزخانه خود را چطور انتخاب کنیم؟

برای تبلیغات نیز حداقل بودجه شما بین ۱ تا ۲ میلیون تومان در ماه است. هزینه استهلاک ماشین آلات و مواد اولیه بسته به میزان تولید و ظرفیت شما می تواند متغیر باشد و باید در هزینه راه اندازی فست فود شما لحاظ گردد. بودجه اجاره ماهیانه شما نیز به نسبت منطقه، دید، ترافیک، متراژ و دسترسی آن متغیر خواهد بود. میانگین فروش سالیانه یک فست فود ۱ میلیارد تومان در سال می باشد که چیزی حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد این مبلغ سود رستوران خواهد بود. فست فودهای موفق می توانند از یک شعبه تا سالیانه ۱۰ میلیارد تومان فروش داشته باشند.

 

هزینه خرید تابلو

 

هزینه راه اندازی فست فود، هزینه فست فود، راه اندازی فست فوداگر قصد خرید تابلو یک برند فرانچیز فست فودی را دارید در ایران از یکصد میلیون تومان تا یک میلیارد باید حق تابلو پرداخت کنید. البته این پول فقط برای تابلو نیست و شامل هزینه های مارکتینگ، تضمین فروش، آموزش و … نیز می شود. در خارج از کشور برای داشتن تابلو برندی مانند مک دانلدز باید ۷۵۰ هزار دلار و برای برند کی اف سی باید ۱٫۵ میلیون دلار هزینه کنید. این هزینه های سنگین با توجه با بازگشت سریعتر سرمایه و احتمال کمتر عدم موفقیت کسب و کار به دلیل داشتن نظارت و پشتیبانی افراد حرفه ای و با تجربه قابل توجیه می باشد. پس خرید تابلو یک برند معتبر می تواند تاثیر بسیار زیادی روی هزینه راه اندازی فست فود شما داشته باشد.

 

 

هزینه اجاره یا مالکیت مغازه

موقعیت فاکتور بسیار مهمی در راه اندازی یک فست فود است چراکه در تعیین تعداد مشتریان شما نقش مهمی دارد. اگر در موقعیتی که دید و ترافیک خوبی ندارد فست فود خود را راه اندازی کنید شانس شما برای موفقیت به احتمال زیاد کم خواهد بود. معمولاً مالکین فست فود مغازه خود را کنار بزرگراه ها، خیابان های تجاری، مراکز خرید، دانشگاه ها و نزدیک سایر رستورانهای فست فود احداث می کنند. همشه هزینه اجاره یکی از مواردی است که بیشترین میزان را در بودجه شما به خود اختصاص می دهد پس بهتر است با چشمانی باز مکانی برای فست فود خود انتخاب کرده و هزینه راه اندازی فست فود خود را به خوبی مدیریت کنید.

بیشتر...  درآمد رستوران و کترینگ

 

 

می خواهید بیرون بر باشید یا فقط مشتریان حضوری داشته باشید؟

هزینه راه اندازی فست فود، راه اندازی فست فود، هزینه فست فود، فست فودالبته که می توانید ترکیبی از هردو را در نظر بگیرید اما به یاد داشته باشید که داشتن مشتریان حضوری نیازمند فضای بیشتر و در نتیجه اجاره بیشتر خواهد بود. برای بیرون بر و دلیوری نیز شما باید سیستم خود را طوری طراحی کنید که قابلیت بسته بندی و حمل و تحویل غذا به مشتریان را داشته باشید. بدون شک این کار هزینه های بیشتری را از نظر تجهیزات فست فود، دستمزد پرسنل بیشتر و امکانات لجستیک  و در کل هزینه راه اندازی فست فود برای شما در پی خواهد داشت. داشتن مشتریان حضوری و غیر حضوری در کنار هم برای شما درآمد و سود بیشتری در پی خواهد داشت.

 

 
 
 

سرمایه اولیه برای راه اندازی فست فود

میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی یک فست فود بستگی به موقعیت، خرید تابلو و بسیاری عوامل دیگر دارد اما آنچه که مسلم است شما باید قبل از راه اندازی فست فود تان به سرمایه لازم برای راه اندازی فست فود و هزینه های فست فود کاملاً فکر کنید. در صورتیکه به اندازه کافی پول ندارید می توانید از بانک وام گرفته یا با یک نفر شریک شوید. اما قبل از رفتن بسوی بانک یا سرمایه گذار حتماً بیزنس پلن یا برنامه کسب و کار قانع کننده ای تهیه کنید.

منبع شماره ۱
منبع شماره ۲
۲ دیدگاه
 • علیرضا/ش
  پاسخ
  ارسال شده در1:16 ق.ظ,فوریه 22, 2020

  سلام‌.من‌تجربه‌فست‌فودندارم.تمام‌سرمایه‌خانواده‌وزندگیم.۴۰میلیون‌تومان‌است.میخوام‌دربرنامه‌دیوارآگهی‌بدم‌که‌یک‌آشپزحرفه‌ای‌پیداکنم‌‌که‌ایشان‌فست‌فودراتأسیس‌اداره‌کند.البته‌هنوزآگهی‌ندادم،نمیدانم‌چکارکنم‌لطفأکمکم‌کنید.که‌هیچ‌درآمدی‌ندارم.
  ازکرج.خیلی‌تشکرمیکنم

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت