چگونه بهترین پرسنل را برای رستورانتان استخدام کنید؟

 

اگر شما افراد مناسب را استخدام نکنید، موفق نخواهید بود. به همین سادگی!

نیروهای شما بزرگترین سرمایه شما هستند و در صنعت غذا و نوشیدنی این قشر اغلب ضعیف هستند لذا شما باید یک استراتژی درست برای شناسایی آنها قبل از شروع فرآیند استخدام داشته باشید.

تنظیم و اجرای یک استراتژی استخدام سرمایه گذاری قابل توجهی از نظر وقت و انرژی می طلبد اما گذشتن از آن هزینه زیادی داشته و در بلند مدت به دلیل ترن اور مکرر، تجربه منفی میهمان و تناقض برند وقت زیادی را نیز از شما خواهد گرفت.

این مقاله ۱۰ نکته کلیدی برای جمع کردن بهترین تیم برای افتتاح رستوران جدید شما را مشخص می کند.

۱- تعریف واحد از یک کارمند خوب داشته باشید

هیچ وقت فرض نکنید که تمام مدیران شما تعریف واحدی از یک کارمند خوب داشته باشند. قبل از شروع اولین مصاحبه با آنها جلسه ای گذاشته و دسته جمعی ارزش های اساسی که تمام کارکنان باید داشته باشند را مشخص کنید.

۲- تبلیغات آگهی استخدام خاص منتشر نمایید

آگهی هایی که شما منشتر می کنید باید شامل کلمات کلیدی برای شرح فرهنگ مجموعه شما و نیز مفهوم و سبک رستورانتان، سبک خدمات، تاریخ افتتاح و هرگونه مشخصات مرتبط با شرح شغلی و جدول مهارت ها و مدارک مورد نیاز باشد. آگهی های تبلیغاتی باید بطور حرفه ای طراحی و نمایش داده شده و از چند کانال مختلف (آنلاین، زبان به زبان و رسانه اجتماعی) به اشتراک گذاشته شود.

۳- برای مصاحبه با هر متقاضی شغل حداقل دو نفر از مدیران حضور داشته باشند

ضرر از دست دادن یک کاندیدای عالی به اندازه استخدام یک متقاضی بد خواهد بود. بنابرایت مطمئن شوید که نظر بیش از یک نفر را برای استخدام در نظر بگیرید. مدیران باید بین دو مصاحبه بین خود بحث و گفتگو کنند و روی دغدغه هایی که برای دیگران در مصاحبات آتی باید در نظر بگیرند تاکید نمایند. این کار همچنین باعث می شود تا مدیران استخدام شده نتوانند پارتی بازی کنند. به این ترتیب هیچ نیرویی بخاطر لابی کردن یک مدیر با وی استخدام نخواهد شد.

۴- یک سری سوال اساسی برای مصاحبه طراحی نمایید

جمع آوری لیستی از سوالات که راجع به آن فکر شده و برای مشخص کردن این موضوع که آیا یک کاندیدا به ارزش های شما پایبند می باشد طراحی شده می تواند جزئیات تجارب حرفه ای آنها را افشا کرده، از انجام مصاحبه بی وقفه شما را بی نیاز کرده و هدف فرآیند را حفظ نماید. همچنین این اطمینان را به شما می دهد که مصاحبه های موثری خواهید داشت و سطح بالای حرفه ای گری شما را به متقاضی شغل نشان خواهد داد.

بیشتر...  برونسپاری؛ چرا و کجا؟
۵- یادداشت بردارید

وقتی شما در حال مصاحبه برای استخدام تیم افتتاحیه هستید، یادداشت برداشتن خیلی مهم است زیرا شما در دائما با متقاضیان در حال مصاحبه هستید. فراموش کردن اینکه چه نظر یا احساسی راجع به یک نفر داشتید خیلی ساده بوده و ممکن است شما در شلوغی قبل از افتتاحیه آنها را با یک نفر دیگر اشتباه بگیرید.

۶- رفتار از همه مهمتر است

مهارت و دانش را می توان یاد داد اما رفتار یک فرد را معمولاً نمی توان تغییر داد. اجازه ندهید یک رزومه عالی شما را تحت تاثیر قرار بدهد در حالیکه متقاضی یکی از ارزش های بنیادینی که تیم شما متفقاً ضروری دانسته را ندارد. به یاد داشته باشید که یک مصاحبه یک ارائه عمدی و کنترل شده یک فرد می باشد و اگر آنها نتوانند خونسردی خود را بطور مثبت معرفی نکنند چطور می توان انتظار داشت که تحت فشار بتوانند رفتار درستی از خود نشان بدهند.

۷- مدیران خود را برای ارزیابی نشانه های فیزیکی و زبان بدن آموزش دهید

اگر یه مصاحبه شونده در حال توضیح درخصوص سبک خدمات رسانی دوستانه و گرم خود می باشد اما از زمانیکه وارد اتاق مصاحبه شده حتی یک لبخند هم نزده، تصور نکنید که وقتی استخدام شد در عمل سریع تغییر رفتار خواهد داد. اگر شما از آنها بپرسید که چرا کار قبلی شان را ترک نموده اند و مصاحبه شونده ارتباط چشمی با شما برای جواب به این سوال برقرارنکند باید شک کرده و بیشتر تحقیق کنید.

۸- مصاحبه را مانند یک خیابان دو طرفه برگزار کنید

مصاحبه ها قطعاً برای شناسایی کاندیداهای عالی هستند اما شما هیچ وقت نمی توانید این موضوع که آنها نیز در حال ارزیابی شما هستند را نادیده بگیرید. به مسائلی مانند سروقت بودن، خواندن رزومه آنها از قبل و پوشش مناسب خود دقت نمایید. ساختن یک تصویر قوی در ذهن  آنها درباره آنچه در صورت استخدام در انتظارشان است کار آسانی نیست.

۹- معرف های را بدون استثنا چک کنید

از هر کاندیدا موکدا بخواهید به شما سه نفر به عنوان رفرنس معرفی نماید. از قبل به اطلاع متقاضی برسانید که شما از دو نفر از آنها حتماً راجع به وی سوال خواهید نمود. اصلاً مهم نیست چقدر یک نفر خوب بنظر می آید یا اینکه چه ارتباط قوی و خوبی با وی برقرار کرده اید، این مرحله را پشت گوش نیاندازید.

بیشتر...  پرسنل شما سرمایه شماست! |بررسی مبحث استخدام پرسنل رستوران و کترینگ|
۱۰- هدفتان ایجاد تعادل باشد

وقتی در حال جمع کردن یک تیم هستید، تنوع بخشیدن دوست شما بحساب می آید. این تنوع شامل دانش، مجموعه مهارت ها، تجارب قبلی و شخصیت مصاحبه شونده ها می شود. به ایجاد تعادل هنگام استخدام توجه کنید چراکه پرسنل پویا و متنوع به همه کمک می کند تا از دیگری یاد بگیرند. مراقب استخدام تعداد زیادی از افراد که در یک مجموعه قبلاً با هم کار می کردند باشید. شما می خواهید که فرهنگ خود را توسعه بدهید و نه اینکه فرهنگ دیگری را بپذیرید.

برای انتخاب افراد عالی، شما اول باید تصمیم بگیرید نیرویتان چه معیارهای کیفی ضروری باید داشته باشد تا بتواند بهترین تکرار تجربه از برند شما را ارائه نمائید و بطور مثبت به فرهنگ سازی مجموعه خود کمک کنید. افتتاح رستوران یک فرصت  نادر و ارزشمند برای استخدام افراد هم راستا از بدو کار است. لذا ضرورت دارد صاحبین مشاغل صنعت غذا و نوشیدنی از فرآیندی منظم برای تعیین افرادی که کاملاً مناسب تیم افتتاحیه شما باشند استفاده نمایند.

منابع:

https://openforbusiness.opentable.com/features/hire-best-staff-restaurant

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت