چگونه رستوران ها از برنامه های وفادارسازی برای تقویت کسب و کار خود استفاده می کنند

با دانستن این مطلب که ۳۰ درصد از رستوران ها  یکی از انواع برنامه های وفادارسازی مشتریان رستوران را ارائه کرده و ۵۷ درصد مصرف کنندگان بالغ می گویند که احتمال اینکه در محلی که یکی از این برنامه ها را ارائه نماید غذا بخورند بیشتر است، شما قطعاً بابت نداشتن یک چنین برنامه و باشگاه مشتریان در رستوران تان فرصتی ارزشمند یا برنامه ای مفید برا کسب سود بیشتر را از دست داده اید.

بلی تا همین الان نیز وقتی شما در حال راه اندازی رستوران یا مدیریت رستوران می باشید چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد که تا بحال به آن فکر نکرده اید. همه چیز از آموزش پرسنل بصورت مناسب و موثر تا تطبیق دادن منوی غذای رستوران با ترندهای فصلی. اما منافع جدی برای کسب و کار شما با پیاده سازی برنامه وفادارسازی یا باشگاه مشتریان که مهمتر از هزینه های اولیه راه اندازی می باشد حاصل خواهد شد. اگر یک باشگاه مشتریان و برنامه وفادارسازی بخوبی اجرا شود می تواند کسب و کار شما را رونق داده و ارتباط شخصی شما با مهمانان تان را در پی داشته باشد.

باشگاه مشتریان می تواند مهمانان راضی شما را به مهمانان وفادار تبدیل کرده و همانطور که هر رستوران داری می داند مهمانان ثابت و مشتریان قدیمی و وفادار بهترین و پرمنفعت ترین مهمانان شما هستند. اگر حتی یک برنامه وفادارسازی درخشان برای شما یک یا دو مشتری ثابت آورد، مطمئن سرمایه گذاری شما بازگشت خوبی تا همین الان برای رستوران تان داشته است. مطمئن باشید که یک باشگاه مشتریان برای شما خیلی خیلی بیشتر از آنها برای شما سود و منفعت در پی خواهد داشت.

منافع ناشی از برنامه های وفادارسازی مشتریان یا باشگاه مشتریان از نگاه آمار و ارقام

زمانیکه شما برای ایجاد یا طراحی مجدد باشگاه مشتریان رستوران خود وقت می گذارید، درآمد و کسب و کار شما اینگونه از نتایج آن منتفع خواهد شد:

  • مشتریان جدید بیشتر: بر اساس مطالعات صورت گرفته ۸۲ درصد اعضای باشگاه مشتریان حداقل یک نفر را معرفی کرده اند. این بدان معنی است که اگر ۱۰۰ مشتری در باشگاه مشتریان خود داشته باشید، ۸۲ مشتری دیگر نیز از درب رستوران شما وارد خواهند شد.
  • میانگین مبلغ فاکتور بالاتر: مشتریان باشگاه مشتریان بطور میانگین ۲٫۱۴ دلار بیشتر از سایر مهمانان خرج می کنند. حتی اگر برای راه اندازی باشگاه مشتریان کمی وقت و هزینه صرف شود، شما در حال درو کردن منافع آن هستید.
  • ریز اطلاعات مشتریان: هدف نهایی و اصلی از برنامه های وفادارسازی شناخت بهتر مهمانان شما می باشد. وقتی یک مهمان ثبت نام می نماید، شما قادر به گرفتن اطلاعات درباره وی خواهید بود که در غیر اینصورت شما چنین اطلاعاتی نخواهید داشت. فقط تصور کنید چه کارهایی می توانستید با داشتن آدرس ایمیل مهمانان خود انجام بدهید؟
بیشتر...  استراتژی های کارآمد بازاریابی رستوران برای جذب مشتریان بیشتر | استراتژی بازاریابی رستوران
هنوز قانع نشده اید؟!

در ادامه بهترین  نکات و منافعی که باشگاه مشتریان می تواند برای شما داشته باشد را مرور خواهیم کرد:

ساختن پایگاه داده های مشتریان رستوران

هرچه قدر اطلاعات بیشتری در خصوص مشتریان خود داشته باشید، شما می توانید با موفقیت بیشتر استراتژی های بازاریابی رستوران خود را به منظور بازاریابی مستقیم آنها اتخاذ نمایید.

چه چیزی الهام بخش و انگیزه اصلی مردم برای ورود به رستوران شما می باشد؟ قطعاً پیشنهاداتی که برای آنها جذابیت ندارد نمی تواند آنها را به رستوران شما بکشاند. اما اگر متوجه شوید که بسیاری از مهمانان شما مالک سگ هستند و تصمیم بگیرید یک ایونت شبانه مخصوص سگ ها و صاحبین آنها در پاسیو خود  برگزار کنید و تمام اقدامات بازاریابی خود را روی این موضوع متمرکز کنید حتماً جمعیت بسیار انبوهی از آن استقبال خواهند کرد. بهترین برنامه های وفادارسازی برای رستوران ها شما را قادر به ایجاد پایگاه داده هایی از مشتریان تان خواهد کرد که شامل آدرس ایمیل و علایق آنها نیز می باشد. وقتی شما این اطلاعات با ارزش را بدست آوردید، شما نه تنها می توانید آفرها و پیشهادات خود را بر اساس آنچه برای اکثر مشتریان تان مهم است طراحی نمایید، بلکه می توانید بر طبق علایق شخصی و سلیقه مشتریان تان پیشنهادات خاص و شخصی سازی شده به آنها ارسال نمائید. فقط به اینکه چقدر ترافیک با داشتن این رویکرد می تواند برای شما داشته باشد فکر کنید، آنهم به لطف باشگاه مشتریان تان.

ارتباط تان را با مهمان تان بهبود بخشید

برنامه های وفادارسازی رستوران های موفق به شما اجازه خواهند داد تا با تک تک مهمانان خود ارتباط تان را بهبود بخشید. ارسال یک کوپن برای سالروز تولد یا یک یادآوری درباره سالگردهای پیش روی مهمانان یا حتی سالگردهای مجموعه خودتان می تواند بطور اتوماتیک و به سادگی انجام شده و می تواند تاثیری پایدار و مثبت روی مهمانان تان بگذارد. این کار باعث می شود که آنها با شما احساس خودمانی کرده و خودشان را عضوی از خانواده شما بدانند و بطور خودکار شما را بالاتر از هر رستوران دیگری که به اندازه شما باهوش نبوده تا برای مهمانان خود همانند شما متریال بازاریابی ارسال کند قرار خواهد داد. اینطور به این موضوع نگاه کنید: اگر شما نمی دانید امشب کجا غذا میل کنید، آیا شما به احتمال بیشتر بطور اتفاقی به یکی از رستوران های که در یک ماه اخیر به آن سر زده اید و وقعاً آنرا دوست داشتید اما اسم آنرا فراموش کردید می رفتید یا اینکه به رستورانی می رفتید که به لطف ارسال یک کارت پستال برای شما در هفته گذشته ملکه ذهن شما شده است؟

بیشتر...  مراحل راه اندازی کافی شاپ

فراتر از جایزه و پاداش فکر کنید و تجربه های VIP  پیشنهاد بدهید

برنامه های وفادارسازی فراتر از ایده یک پانچ کارت برای گرفتن یک ساندویچ یا قهوه رایگان رفته است. امروزه این برنامه ها چیزی بیشتر از تخفیف و جایزه ارائه کرده و روی اینکه چطور به مشتریان وفادار بهترین تجربه را ارائه نماید تمرکز می کند.

درباره دادن فرصت برای رزرو ایونت ها قبل از سایر مهمانان یا دعوت از یک مشتری که شما می دانید به چیز خاصی علاقه دارد و اتفاقا شما ایونت مرتبط با آن علاقه خاص در پیش دارید فکر کنید. بازهم تاکید می کنیم که این فقط یک راه برای این است که شما به مشتریان تان احساس خاص بودن بدهید. همانطور که هر کسی که مدتی در این کسب و کار و صنعت بوده می داند، افراد مایل هستند وقت خود را در مکان هایی بگذارنند که عاشق آن هستند و تصمیم می گیرند پول خود را در مجموعه هایی خرج کنند که با آنها رفتار خوبی می کنند. باشگاه مشتریان یکی از راه ها برای تبدیل شدن به مکان مورد علاقه مهمانان شما می باشد.

مشتریان ثابت وفادار ۶۷ درصد بیشتر از مهمانان جدید در رستوران ها خرج می کنند. با ایجاد ارتباط موثر با مهمانان خود، شما می توانید از هر یک از مهمانان خود یک مشتری ثابت و وفادار بسازید.

یک برنامه معرفی اضافه کنید

وفادارترین مشتریان شما می توانند وکیل مدافعان شما نیز باشند. با گنجاندن یک نوع پاداش بابت معرفی به برنامه باشگاه مشتریان تان، آنها برای معرفی افراد بیشتر به رستوران شما راه خود را خواهند رفت. مشتریان وفادار شما احتمالاً بدون این برنامه و پاداش ریفرال نیز خودشان تبلیغ شما را می کرده اند و هم اکنون شما راهی برای تشکر از آنها بابت برداشتن باری از دوش شما در زمینه تلاش های تان برای بازاریابی پیدا کرده اید.

معرفی شخصی یا تبلیغات دهان به دهان سخت ترین چیز دست یافتنی است اما کیفیت آن از هرگونه تبلیغات و تلاش شما برای بازاریابی بیشتر است. اگر امکان آن را دارید، بابت معرفی یک مشتری جدید برای بار اول یا کسی که فردی را بیاورد که آن فرد در باشگاه مشتریان عضو هم شود یک نوشیدنی رایگان یا چند امتیاز بیشتر در باشگاه مشتریان در نظر بگیرید.

بیشتر...  هزینه راه اندازی فست فود چقدر است؟

اگر شما دو دوست را در آن واحد ثبت نام کنید، شانس بهتری برای این خواهید داشت که آنها بار دیگر بخواهند با هم شام بخورند و به رستوران شما باز گردند و هر دوی آنها می توانند امتیازات خود را جمع کنند.

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.