صنعت تهیه و توزیع غذا در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته و سرمایه‌گذاری در این بخش نیز افزایش یافته است. بنا بر همین رشد و توسعه در حوزه غذا و‌ نوشیدنی، طبیعتا رقابت میان فعالان نیز بیش از پیش سخت شده و عرصه را برای تازه‌واردان تنگ‌تر کرده است. اما این به معنای اشباع بازار نبوده و شما همچنان می‌توانید با یک سرمایه‌گذاری دقیق و موفق، بهترین نتایج اقتصادی را از پروژه‌های غذایی خود دریافت نمایید. البته به خاطر داشته باشید که قدم گذاردن در این مسیر بدون به همراه داشتن دانش، تجربه و تخصص کافی مقدور نبوده و دشواری‌های بسیاری را برایتان به ارمغان خواهد آورد. رستوپرو می تواند در این مسیر دشوار شما را همراهی کرده و تجربه و تخصص خود را در اختیار شما قرار دهد تا با موفقیت به مقصد و اهداف خود دست یابید.

طراحی دکوراسیون رستوران تنها یکی از قابلیت‌های رستوپرو بوده و این شرکت‌ قادر به قبول کلیه بخش‌های پیش‌تولیدی (انتخاب مکان، برندسازی، مشاوره سرمایه گذاری، بیزینس پلن و ارزیابی) و اجرایی (طراحی و پیاده‌سازی دکوراسیون داخلی و خارجی، آموزش، استخدام، بازاریابی، تبلیغات و برندینگ) است. اما به هر روی در ادامه، شما را با طراحی دکوراسیون رستوران و خدمات رستویار در همین زمینه بیشتر آشنا خواهیم کرد.

 

اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران

اغلب دست‌اندرکاران حوزه طراحی دکوراسیون رستوران معتقدند که این مبحث ارتباط عمیقی با هویت برند، ماهیت و کانسپت پروژه مورد نظر داشته و بر روی یکایک اجزای تشکیل دهنده آن موثر است. بدون داشتن طراحی مناسب دکوراسیون رستوران، توقع موفقیت تقریبا دور از ذهن بوده و حتی می‌توان اذعان داشت که احتمال شکست تجاری بالا خواهد بود. طراحی دکوراسیون رستوران بدون شک یکی از اجزای جدایی ناپذیر بدنه پروژه‌های رستورانی بوده و اهمیت آن به هیچ‌وجه قابل اغماض نیست. شما برای کسب موفقیت در رستوران خود می‌بایست طراحی دکوراسیون رستوران را در زمره اولویت‌های اجرایی‌تان قرار داده و برای هم‌خوانی آن با سایر اجزای پروژه‌تان کوشا باشید.

مشتریان از همان لحظات آغازین ورودشان به رستوران، محل مورد نظر را بر اساس طراحی دکوراسیون مورد قضاوت قرار داده و حتی ممکن است بر همین اساس، پیش فرض‌هایی را در رابطه با کیفیت غذاهایتان نیز داشته باشند. به عنوان مثال یک طراحی دکوراسیون رستوران بسیار ضعیف و مملو از نواقص اجرایی را در نظر بگیرید؛ آیا پس از حضور در چنین رستورانی، انتظار غذاهای فوق‌العاده لذیذ و با کیفیت را خواهید داشت؟ آیا میلی  برای حضور مجدد در چنین فضایی حس خواهید کرد؟ بدون شک پاسخ منفی است. همان‌گونه که ذهن انسان‌ها بسیاری از حوادث و اطلاعات محیط پیرامون خود را صرفا از طریق بینایی تحلیل و تجزیه می‌کند، طراحی دکوراسیون رستوران نیز به جرگه اطلاعات معرفی کننده هویت شما ملحق شده و موجب قضاوت مشتریان‌تان بر همین اساس خواهد شد.

بنابراین، به خاطر داشته باشید که طراحی دکوراسیون رستوران شما، بخش بزرگی از هویت‌تان را به عرصه ظهور گذاشته و بر روی سایر بخش‌های تشکیل دهنده پروژه‌تان تاثیر گذار خواهد بود. البته داشتن طراحی دکوراسیون رستوران موفق، صرفا به معنای بهره‌گیری از گران‌قیمت‌ترین مصالح، اثاثیه و تزئینات داخلی نبوده و فاکتورهای بسیاری — سوای نکات مالی — بر حاصل شدن نتیجه مطلوب از طراحی دکوراسیون رستوران موثرند. به عبارتی دیگر، «پول» تنها راه موفقیت در ایجاد بهترین طراحی دکوراسیون رستوران نبوده و «دانش» تخصصی در این حوزه، حتی از خرج کردن هزینه های هنگفت مهم‌تر است. البته هزینه طراحی دکوراسیون رستوران و بودجه شما در این زمینه می تواند بر نتیجه کار تاثیرگذار باشد. از آن‌جایی که عوامل زیادی برای یک طراحی دکوراسیون رستوران موفق می‌بایست در کنار هم قرار گیرند، داشتن توانایی تجزیه و تحلیل در کنار قدرت تصمیم‌گیری مناسب، کلید اصلی پیروزی قلمداد می‌شود.

بیشتر...  برونسپاری؛ چرا و کجا؟

مکان‌های کوچکی که با بودجه‌های بسیار محدود بهترین طراحی دکوراسیون رستوران را ایجاد کرده و بازده کلی پروژه خود را افزایش داده‌اند در سال‌های اخیر بسیار بیشتر از سابق بوده و همین مسئله گویای تاثیر فاکتورهایی فراتر از پول و بودجه بر فرآیند طراحی دکوراسیون رستوران است. رستوپرو نیز با در نظر گرفتن همین نکته، پیش از آغاز مراحل اجرایی، مدت زمان مناسبی را صرف تجزیه و تحلیل اطلاعات پروژه کرده و سپس با کنار هم قرار دادن نتایج حاصله و توقعات کارفرما، بهترین طراحی دکوراسیون رستوران را برای پروژه مذکور تعیین می‌کند. به بیانی دیگر، شما برای داشتن یک طراحی دکوراسیون رستوران  مناسب و منطبق با اهداف‌تان، حتما نیازمند بودجه‌های کلان نبوده و می‌توانید با هر آنچه اندوخته‌اید نیز آستین‌ها را بالا بزنید! بهره‌گیری از کمک متخصصین رستوپرو امکان برنامه‌ریزی بهتر برای بودجه‌تان را به شما بخشیده و در مسیر یافتن بهترین طراحی دکوراسیون رستوران نیز — از اولین گام تا موفقیت — موجب سهولت دشواری‌ها خواهد گشت.

 

نقش طراحی دکوراسیون رستوران در میزان فروش

همان‌طور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردیم، طراحی دکوراسیون رستوران بخشی از هویت و ماهیت تجاری شما را به دوش کشیده و یکی از عوامل مهم افزایش جذابیت کسب و کارتان برای مشتریان خواهد بود. بالا بودن جذابیت‌هایی که مکمل غذاهای لذیذ منوی شما هستند، بدون شک در جلب نظر مشتریان‌ دخیل بوده و آن‌ها را به حضور مجدد ترغیب خواهد کرد. امروزه یکی از راه‌های جذب مشتری بیشتر برای بیزنس‌های غذایی — خصوصا رستوران‌ها — افزودن جلوه‌های بصری و ایجاد تجربه‌ای نو برای حاضرین (مشتریان) بوده و از همین روی طراحی دکوراسیون رستوران طی سال‌های اخیر به موضوعی بحث برانگیز و حائز اهمیت در این حوزه مبدل گشته است. در حال حاضر رستوران‌هایی با طراحی داخلی منحصر به فرد و تم‌های جذاب و‌ نو، افزایش چشم‌گیری داشته و همه‌ روزه نیز به تعدادشان افزوده می‌شود.

در دوران مدرنیته ما، میز و صندلی‌های چوبی کلاسیک، و رنگ قالب سفید برای دیوارها و تزئینات داخلی جای خود را به لزوم نوآوری و خلاقیت سپرده و دیگر خبری از آن جلوه‌های کلیشه‌ای گذشته نیست. اکنون زمان بیان تمایزات ساختاری از طریق طراحی دکوراسیون رستوران بوده و در این مبحث «خلاقیت» حرف اول را می‌زند. با ظهور رستوران‌هایی که غذاهای بخصوصی را ارائه کرده و کلیشه‌های سنتی صنعت رستوران‌داری را شکسته‌اند، دیگر بهره‌گیری از رنگ سفید و ارائه غذاهای خوش‌طعم برای پیروزی‌ در رقابت کافی نبوده و طراحی دکوراسیون رستوران نیز به یک ابزار قدرتمند در جدال برای جذب مشتریان بیشتر تبدیل شده است.

مشتریان امروزی نیز سخت‌گیر از تمامی دوران‌ها بوده و علاوه بر میزبانی عالی و غذاهای لذیذ، خواهان محیطی زیبا و متناسب با توقعات‌شان در رستوران‌ها هستند. این یعنی، طراحی دکوراسیون رستوران یک ابزار قدرتمند و موثر بوده که در صورت ترکیب صحیح با سایر اجزای تشکیل دهنده کسب و کارتان، بهره‌وری شما را نیز افزایش خواهد داد. به خاطر داشته باشید که در وضعیت کنونی صنعت غذا، دیگر جایی برای کلیشه‌ها و تکرار مکررات باقی نمانده و بهره‌گیری از خلاقیت در کنار دانش تخصصی این امر، ضروری است.

داشتن یک طراحی دکوراسیون رستوران متناسب با کانسپت و اهداف تجاری کسب و کارتان، تاثیر بسزایی در میزان فروش‌تان داشته و لبخند رضایت را بر لبان مشتریان‌تان بر جای خواهد گذاشت.

همچنین با داشتن طراحی دکوراسیون مناسب برای رستوران تان در کنار ظاهر زیبای غذاها -هنر تزیین بشقاب و غذا- شما به تیم بازاریابی امکانات مضاعفی خواهید بخشید. بدین صورت تیم هنری میتواند تصاویری دلنشین و هوس برانگیز هم از غذاها و همچنین از محیط ثبت کرده تا در تبلیغات از  آنها بتوان به شکل موثر استفاده کرد.

بیشتر...  چگونه رستوران ها از برنامه های وفادارسازی برای تقویت کسب و کار خود استفاده می کنند

اگر تا کنون از اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران غافل بوده و تمرکز تان را صرفا روی کیفیت غذا و سایر موارد متمرکز کرده‌اید، همین حالا دست به کار شده و این عضو جدایی ناپذیر از موفقیت‌تان را بهبود ببخشید. اگر برای شروع مسیر دچار تردیدهایی بوده و نمی‌دانید کدام قدم برای این راه خطیر مناسب است، با رستوپرو وارد ارتباط شده و از کارشناسان خبره ما کمک بگیرید.

 

طراحی دکوراسیون رستوران و تاثیر آن بر مفهوم برندینگ

همان‌طور که مستحضر هستید، یکی از نکات حائز اهمیت برای تضمین موفقیت‌های بلند مدت کسب و کارهای مشتری محور، ایجاد تمایز و انحصار در ساختار تجاری است. مبحث رستوران‌داری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ایجاد تمایزات بصری و کیفی از جمله کلیدهای پیشرفت و افزایش ثبات پایه‌های بازده تجاری محسوب می‌شود. یکی از اصلی‌ترین راه‌های ایجاد چنین تفاوتی، بهره‌گیری از مفهوم برندینگ و پیاده‌سازی صحیح آن در بدنه کسب و کار بوده که شما با استفاده از آن قادر به ایجاد نوعی انحصار ماهیتی خواهید بود. برندینگ به شما هویتی مستقل بخشیده و وجه تمایز تان نسبت به رقبای دیگر را به رخ مشتریان خواهد کشید؛ به همین دلیل اغلب کسب و کارهای غذایی بزرگ جهانی، بخش عظیمی از سرمایه سالانه و بودجه اولیه خود را صرف برندینگ و شاخه‌های مرتبط با آن می‌کنند.

البته برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی مفهومی چون برندینگ به تجربه و دانش بالایی نیاز داشته و از سویی دیگر، بدون شناخت کامل بازار اجرای صحیح و موثر آن مقدور نیست. ولی نگران نباشید؛ چرا که رستوپرو با سابقه و دانش خود در زمینه برندینگ، قادر به رفع کلیه نیازهای شما بوده و پیاده‌سازی موفق مراحل برندینگ را برای پروژه‌تان تضمین می‌کند. از آن‌جایی که طراحی دکوراسیون رستوران بخشی از هویت کسب و کارتان را به دوش کشیده و تا حدودی معرف ماهیت فعالیت‌های شما نیز هست، می‌توان از آن به عنوان ابزاری در راستای شکل‌دهی فرآیند برندینگ بهره گرفته و وضعیت تجاری رستوران مورد نظر را بهبود بخشید. فراموش نکنید که یک برندینگ موفق، هویت متمایزی برای شما به وجود آورده و برای ایجاد چنین هویتی از تمامی اجزای دخیل و موثر بهره می‌گیرد. اگر از اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران در برندینگ غافل شویم، در واقع قسمتی از هویت منحصر به فرد مد نظرمان را کنار گذاشته و پایه‌های محکمی برای دوام راه موفقیت بنا نخواهیم کرد.

از همین روی، رستوپرو با در نظر گرفتن توقعات و انتظارات شما اقدام به بررسی تمام و کمال محیط و پتانسیل‌های موجود نموده و سپس با بهره‌گیری از بهترین متخصصان حوزه طراحی دکوراسیون رستوران، اقدام به طرح مناسب‌ترین نقشه ممکن برای کسب و کارتان می‌نماید. البته حضور شما نیز نقش پررنگی در تمام این مراحل داشته و جلسات توجیهی متعددی با حضور شما جهت اعمال کامل‌ترین تصمیم‌گیری‌ها در رستوپرو برگزار خواهد شد. تیم حرفه‌ای و کارآزموده ما با در نظر گرفتن قشر هدف و پتانسیل‌های اجرایی پروژه‌تان، علاوه بر ارائه بهترین طراحی دکوراسیون رستوران ممکن، اقدام به بهره‌گیری از همین مسئله در جهت شکل‌دهی فرآیند برندینگ‌تان نموده و از این طریق هویتی کاملا متمایز را در میان رقیبان‌تان ایجاد خواهد کرد.

تمایز موجود در طراحی دکوراسیون رستوران یک امتیاز بزرگ در رقابت داغ رستوران‌های امروزی محسوب شده و تبعات مثبت عدیده‌ای را نیز برایتان به ارمغان خواهد آورد. از طرفی جلوه‌ ظاهری خاص، متفاوت، چشم‌نواز و در عین حال هم‌خوان با اهداف و ماهیت فعالیت‌تان، برای مشتریان‌ نیز دلچسب بوده و آن‌ها را به حضور مجدد و حتی تبدیل شدن به مشتریان همیشگی ترغیب خواهد کرد. لازم است بدانید که یکی از اهداف اصلی برندینگ نیز همین مطلب بوده و اغلب کسب و کارهای نوین، از این مفهوم جهت ایجاد هویتی ترغیب کننده برای مشتریان‌ هدف بهره می‌گیرند؛ و به راستی چه ابزاری بهتر از طراحی دکوراسیون رستوران برای به نمایش گذاشتن تمایزات است؟

بیشتر...  برای راه اندازی فود کورت چه چیزهایی لازم است؟

طراحی دکوراسیون رستوران و نقش آن در بهبود عملکرد

 

یکی از مشکلات رایج در رستوران‌ها، وجود «مناطق نامطلوب» است. مناطق یا بخش‌های نامطلوب به قسمت‌هایی از سالن رستوران گفته می‌شود که بنا به دلایل گوناگون، مورد توجه و انتخاب مشتریان قرار نمی‌گیرند. البته شاید این مشکل به ظاهر مسئله چندان حائز اهمیتی به نظر نرسد، اما با در نظر گرفتن تاثیر دو یا سه میز خالی در عملکرد سالانه یک رستوران می‌توان به راحتی اذعان داشت که همین نکته کوچک قادر به ایجاد زیان‌های مالی نسبتا بزرگی نیز هست. اما آیا رستوران‌ها محکوم به داشتن «مناطق نامطلوب» بوده و هیچ راهی برای جبران این کمبود یا برطرف نمودن آن وجود ندارد؟ معلوم است که خیر؛ امروزه برای کلیه مشکلات این چنینی راهکارهای مناسبی وجود داشته و تنها دانش و خلاقیت برای حل مسائل مذکور کافی است.

طراحی دکوراسیون رستوران در واقع می‌تواند بهترین حلال مشکل «مناطق نامطلوب» در رستوران‌‌ها شده و بازی را به نفع شما تغییر دهد. بکارگیری درست و بجا از مقوله طراحی دکوراسیون رستوران به شما امکان ایجاد تغییرات خرد اما بسیار موثر را در نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی داده و از همین طریق هیچ منطقه و میزی را نامطلوب باقی نخواهد گذاشت. امروزه ترکیب تکنولوژی و خلاقیت در طراحی دکوراسیون رستوران ها امکانات شگرفی را برای دست‌اندرکاران این حوزه و صاحبان رستوران‌ها به ارمغان آورده و بروز مشکلات غیر قابل پیش‌بینی را به حداقل رسانده است. در حال حاضر برای رفع مشکل «مناطق نامطلوب» پیش از آغاز مراحل اجرایی طراحی دکوراسیون رستوران، نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌های مربوطه صورت گرفته و نمونه‌های کامپیوتری طرح‌های اولیه جهت بررسی متخصصان تهیه می‌شود. این نمونه‌های کامپیوتری به طراحان امکان یافتن مکان‌های نامطلوب احتمالی را داده و آن‌ها را برای حل این مشکل در مراحل اجرایی آماده می‌سازند.

البته برای رفع مشکل مناطق نامطلوب حتما نیاز به آغاز یک پروژه از صفر نبوده و حتی در رستوران‌های فعال نیز ایجاد برخی تغییرات کوچک، قادر به بهبود این مسئله خواهد بود. رستوپرو با استناد به تجارب خود در همین حوزه قادر به تبیین کارآمدترین رویکردهای موجود برای رفع مشکلات این چنینی در بدنه طراحی دکوراسیون رستوران تان بوده و در کمترین زمان ممکن آن‌ها را برطرف خواهد کرد. همچنین اگر در مراحل آغازین پروژه به سر برده و به دنبال یک طراحی دکوراسیون رستوران بی‌عیب و نقص هستید نیز متخصصان رستوپرو در خدمات‌تان خواهند بود. مناطق نامطلوب اغلب در بخش‌های نزدیک به آشپزخانه، درهای ورودی و خروجی و محل عبور مرور پرسنل قرار داشته و این محل‌ها به دلایل مختلف مورد توجه مشتریان واقع نمی‌شوند؛ در واقع اکثر مشتریان تمایل به صرف غذا در محیطی آرام و حتی‌الامکان خلوت را داشته و از آن‌جایی که محل‌های مذکور فاقد این ویژگی‌ها هستند، انتخاب نمی‌شوند. اما یک طراح حرفه‌ای ابتدا با حضور در محل، این مناطق نامطلوب را شناسایی کرده و سپس با بهره‌گیری از نکات ریز و تخصصی طراحی دکوراسیون رستوران قادر به برطرف کردن‌شان خواهد بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت