چرا بازاریابی دیجیتال برای رستوران ها ضروری است؟

مدیریت یک کسب و کار، کار ساده ای نیست و خصوصاً اگر کسب و کار شما یک رستوران باشد مدیریت آن کار پر چالشی است. رقابت در صنعت غذا شدید است لذا شما باید مطمئن باشید که ابزار و دانش لازم برای بیرون کشیدن کسب و کارتان از این شلوغی را دارید. بازاریابی دیجیتال یکی از مطمئن ترین راه ها برای سبقت از رقبا بحساب می آید.

۷۵ درصد کاربران گوشی های هوشمند به اطلاعات رستوران های بصورت آنلاین دسترسی دارند لذا حضور آنلاین برای کسب و کار شما یک امر ضروری است. تصمیم گیری راجع به جایی که مشتری مایل به صرف غذا می باشد بیشتر به موقعیت، قیمت و تعداد نظرات مثبت بستگی دارد.

چرا بازاریابی دیجیتال؟

دیجیتال مارکتینگ به پروموشن محصولات و خدمات به وسیله هر کدام از ابزار دیجیتال گفته می شود. یک استراتژی مارکتینگ خوب برای رستوران ها شامل وبسایت، ایمیل مارکتینگ و رسانه های اجتماعی می باشد. بهترین پلت فرم های سوشیال میدیا برای رستوران ها فیس بوک و اینستاگرام می باشد که روی جذبه بصری که غذا ارائه می کنند سرمایه گذاری می کنند.

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال، ممکن است شما از تبلیغات آنلاین پولی مانند گوگل ادوردز یا فیس بوک ادز استفاده نمائید.

بازاریابی دیجیتال چگونه می تواند به رستوران من کمک کند؟
۱٫ هویت خود را بسازید

بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا داستان خود را با مشتریان آنلاین تان به اشتراک بگذارید. قبل از شروع، مطمئن شوید که هویت برند رستوران خود را ساخته باشید.

برند شما داستان رستورانتان را تعریف کرده، شما را از رقبایتان متمایز کرده و بین نوع غذا و تجربه ای که شما ارائه ای می دهید ارتباط برقرار می کند.

۲٫ مشتری وفادار بسازید

رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای ارتباط با مشتریان شما در یک سطح خصوصی تر هستند. بیش از نیمی از کاربران شبکه های اجتماعی معتقد هستند که رسانه های اجتماعی بهترین راه برای ارتباط مصرف کنندگان با شرکت ها هستند.

از پلت فرم شبکه های اجتماعی برای نشان دادن شخصیت خود استفاده نمائید چراکه راه خوبی برای بدست آوردن اعتماد و وفاداری مشتریان شما می باشد. سریع و حرفه ای به مشتریان که با شما ارتباط برقرار می کنند پاسخ بدهید چون با این کار به آنها احساس ارزشمند بودن خواهید داد و احتمال بازدید ایشان از رستوران شما در آینده بیشتر خواهد بود.

بیشتر...  هزینه راه اندازی فست فود چقدر است؟
۳٫ محتوای جدید به اشتراک بگذارید

این گفته درست است که می گویند مردم با چشمشان غذا می خورند. از سرمایه گذاری روی این مورد به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود مطمئن باشید. برای به اشتراک گذاشتن محتوای جالب، تازه، تصاویر جالب و خوشمزه، رسیپی ها، عکس های پشت صحنه و آیتم های موقت برای مدت محدود در منو از پلت فرم شبکه اجتماعی خود استفاده نمائید.

محتوای هیجان انگیز و جدید در رسانه اجتماعی برای ترغیب مشتریان جدید به بازدید کلیدی بوده و مشتریان فعلی شما را به بازگشت بیشتر و انجام خریدهای بعدی وادار می کند.

شما می توانید حتی اجازه دهید مشتریان شما با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربران  قسمتی از کار بازاریابی را بجایتان انجام دهند.

۴٫ اطلاعات خود را به روز نگه دارید

هیچ چیز اذیت کننده تر از اطلاعات آنلاین آپیدیت نشده نیست. از بازاریابی دیجیتال برای دادن اطلاعاتی نظیر وب سایت، کانال های اجتماعی، نشانی، ساعت کاری، منو و اطلاعات تماس به مشتریانتان استفاده کنید.

وب سایت شما منبع خوبی برای این است تا مشتریانتان بتوانند جستجو کنند و در خصوص داستان شما بیشتر اطلاعات کسب کنند. در صورتیکه شما از آن برای به اشتراک گذاری محتوای جالب، منظم و مرتبط  همچون بلاگ استفاده نمائید، وب سایت شما می تواند ارزشمندترین دارایی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بحساب آید.

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال، شما باید خود را در لیست سایت هایی همچون Tripadvisor، گوگل و سایر سایت های مرتبط با کسب و کارتان ثبت کنید.  اولین چیزی که مشتریان موقع جستجوی شما در اینترنت می بینند پروفایل گوگل شماست. شما همچنین می توانید منو و تعداد زیادی عکس در پروفایل گوگل خود داشته باشید.

۵٫ مشوق بدهید

آیا رستوران شما بطور منظم پروموشن می دهد؟ از بازاریابی دیجیتال تان برای به اشتراک گذاری اخبار و اطلاعات خود استفاده نمائید. وب سایت و رسانه اجتماعی راه های خوبی برای پروموت کردن هستند که به شما در ساختن مخاطب و ترغیب به تکرار خرید کمک می کنند.

درباره دادن کد تخفیف به بازدیدکنندگان وبسایت خود که برای روزنامه ایمیلی شما ثبت نام کرده اند فکر کنید. یا ۱۰ درصد آف به مشتریانی که پست خاصی را در صفحه اجتماعی خود به اشتراک بگذارند یا لایک کنند بدهید.

بیشتر...  برای راه اندازی فود کورت چه چیزهایی لازم است؟
۶٫ بازخورد آنلاین را مدیریت کنید

نظرات آنلاین همه چیز شما هستند. اهمیت آنها در موفقیت و شکست کسب و کار شما قابل تصور نیست. برای بیشتر مشتریان، نظرات آنلاین اولین نقطه تماس برای کمک به آنها در تصمیم گیری برای بازدید یا عدم بازدید از رستوران شما می باشد.

اخیراً بیش از ۹۷ درصد از مصرف کنندگان در یک تحقیق اعلام کرده اند که نظرات آنلاین در خصوص کسب و کارهای محلی را خوانده اند و ۵۴ درصد گفته اند موقع نگاه انداختن به نظرات آنلاین به نظرات متوسط توجه خاصی کرده اند.

گوگل و فیس بوک قابل اعتمادترین سایت های نظرات آنلاین توسط مصرف کنندگان محلی می باشند. پاسخگویی  بصورت عمومی یا شخصی به درخواست ها و شکایات مشتریان با نظارت بر نظرات آنها در گوگل و فیس بوک از اهمیت بالایی برخوردار است.

منابع:

https://dppad.com/6-reasons-why-restaurants-need-digital-marketing

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت