ده دلیل برای اینکه شما باید بدرستی کارکنان رستوران را آموزش بدهید | آموزش کارکنان رستوران

چیزهای زیادی هستند که باعث کار کردن یک رستوران می شوند. یکی از مهمترین منابع سوخت موفقیت مستمر کسب و کار، کارکنان عالی می باشد. پرسنل نه تنها تاثیر اولیه را روی مشتریان می گذارند بلکه آنها مسئول بوجود آوردن تجربه غذاخوردن بطور کامل از زمان سر میز نشستن تا سرو دسر و تمیز کردن میز هستند. اگر شما می خواهید رقم خوردن یک تجربه عالی برای مشتریان تان را تضمین نمایید، داشتن پرسنل حرفه، خوب تعلیم داده شده و دارای صلاحیت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. لذا لازم است که زمان و هزینه لازم برای آموزش کارکنان رستوران تان صرف کنید تا به موفقیت دست یابید.

آموزش کارکنان رستوران و پرسنل خوب تعلیم یافته راز بدون نقص کار کردن یک رستوران و یکی از راه های نتیجه بخش برای تضمین موفقیت می باشد. پرسنل عالی عملیات ها را در عالی ترین درجه و بهترین شکل ممکن حفظ کرده و می تواند به کار کردن موثر و مقرون به صرفه رستوران کمک کند. در ادامه به ۱۰ دلیلی می پردازیم که بخاطر آن باید برای آموزش کارکنان رستوران که یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که شما در کسب و کارتان می توانید انجام بدهید وقت و انرژی صرف می کنیم:

 

شما روی پرسنل آینده خود در حال سرمایه گذاری هستید

مهم است که شما همه کارکنان خود از جمله پادو ها، ظرف شور ها و میزبان ها را آموزش دهید. بالاخره این کارکنان درجه پائین هستند که اغلب به درجات بالا می رسند. با شروع از پرسنل کارگری با یک پایه آموزش محکم، شما با آموزش کارکنان رستوران خود روی آینده کسب و کارتان سرمایه گذاری خواهید کرد. شما هرگز نمی دانید که یک نفر که امروز ظرف شور شماست می تواند در آینده خودش را به عنوان یک استعداد آشپزی که رستوران شما را متحول می کند نشان خواهد داد.  شما می خواهید آن استعداد و مهارت ها را پروش دهید.

 

 

کارکنان آموزش دیده به احتمال بیشتری با شما خواهند ماند

 

با صرف وقت برای آموزش کارکنان رستوران تازه استخدام شده خود، شما به آنها نشان می دهید که به آنها و جایگاهشان در مجموعه تان احترام می گذارید. این کار  سریعاً روی آنها تاثیر گذاشته تا کارکنان احساس ارزشمند بودن داشته باشند و در کسب و کار شما با صرف وقت بیشتر سرمایه گذاری بیشتری بکنند. یک کارمند آموزش دیده به احتمال بیشتر به رستوران وفادار مانده و با شما در زمان های خوب و سخت می ماند. با داشتن هسته عالی از کارکنان، شما گردش کمتری در منابع انسانی خود خواهید داشت و این موضوع می تواند هزینه های کی و سربار رستوران را در واقع کاهش دهد.

بیشتر...  10 روش برای آموزش کارکنان رستوران

 

 

کارکنان تعلیم دیده قابلیت فروش بهتری به مشتریان خواهند داشت

وقتی آموزش کارکنان رستوران تان را در دستور کار قرار می دهید، شما صرفا به آنها درباره تکنولوژی و قواعد رفتاری آموزش نمی دهید بلکه در حال تعلیم ماموریت، آشپزی و تاریخچه رستوران تان به آنها نیز هستید. برای پیشخدمت ها و بارتندرها این امر اهمیت خاصی دارد.

وقتی آنها در خصوص مواد لازم غذاهای رستوران، سبک پخت و پز، کانسپت و داستان پشت سر سرآشپزها و مجموعه آموزش داده می شوند، می توانند تجربه قابل درک تری را به مشتری ارائه کرده و این احساس را به آنها بدهند که انگار در دستان معتمد و خوبی هستند. در نهایت مشتری تمایل بیشتری برای قبول آنچه ویتر پیشنهاد می کند داشته و ممکن است پول بیشتری در پایان خرج کرده و موجب افزایش فروش شود. امروزه اهمیت آموزش کارکنان رستوران در صنعت غذا و نوشیدنی بیش از پیش در افزایش فروش و ارزش برند ثابت شده است.

 

 

شما بازرسی های بیشتری را با موفقیت پشت سر خواهید گذاشت

 

یک برنامه آموزشی برای کارکنان به شما فرصت می دهد تا آنها را درخصوص قوانین و دستورالعمل های عملکردی بای مدیریت غذا در آشپزخانه صنعتی تعلیم دهید. با آموزش این قوانین درخصوص مدیریت غذا و بهداشت به کارکنان، احتمال بشتری دارد که شما آئین نامه های بهداشتی را رعایت نموده و یک فضای آماده سازی غذای تمیز و درخشنده داشته باشید. این بدان معنی است که مرتبه بعد که شما یک بازرسی سرزده داشتید، به احتمال زیاد با سربلندی از بازرسی ها بیرون می آیید. برنامه آموزش کارکنان رستوران شما می تواند شامل آموزش ایمنی و بهداشت، آموزش آشپزی صنعتی و آموزش اصول پذیرایی و میزبانی باشد. ما در رستوپرو حتی برای مدیران و مالکان رستوران ها دوره های آموزشی مدیریتی داریم تا مدیران بتوانند دانش و تخصص خود را بصورت تئوری و عملی در این صنعت افزایش دهند.

 

 

پرسنل تعلیم دیده به مشتریان تجربه غذاخوری بهتری ارائه می دهند

وقتی پرسنل آموزش دیده و درس خوانده باشند، احساس می کنند که عضوی از تیمی هستند که به آن تعلق دارند. آموزش کارکنان رستوران به آنها طی کار اعتماد به نفس بیشتری می دهد. اگر شما کارکنانی با یونیفرم تمیز، با سر بالا داشته باشید که درخواست های مشتریان را با اعتماد به نفس و به آسانی مدیریت می کنند، رستوران شما یک مجموعه حرفه ای و ماشینی خواهد بود که بدون نقص کار می کند. یک چنین رستورانی تجربه غذاخوری شادتری را برای مهمانان ایجاد کرده و آنها احساس رسیدگی و نازپروردگی به عنوان مشتریان خواهند کرد.

بیشتر...  اهمیت آموزش در یک رستوران | آموزش پرسنل رستوران را جدی بگیرید

 

 

شما راندمان کلی را افزایش خواهید داد

با آموزش  کارکنان رستوران، شما همچنین به آنها کارکردن بطور موثر و بهینه را یاد خواهید داد. وقتی هرکدام از کارکنان بطور موثرتر کار کند. در این صورت پرسنل برای یاد گرفتن متوقف نشده یا سرعت سیستم را پائین نمی آورند. آنها به همه کارکنان دیگر نیز اجازه می دهند تا بطور موثر کار کنند. تاثیر کلی این امر آن است که وقتی تمام کارکنان شما از هاست تا ویترها و آشپزهای خط موثر تر کار کنند، امور سریعتر انجام می شود. این بدان معنی است که میزهای شما سریعتر پر و خالی می شوند و رستوران شما پول بیشتری بدست می آورد.

 

 

 

محیط کاری مثبت تر خواهد شد

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، کارکنان احتمال بیشتری دارد که برای بلند مدت پرسنل شما بمانند وقتی شما وقت خود را برای آموزش کارکان رستوران تان سرمایه گذاری می کنید. وقتی کارکنان احساس ارزشمند بودن داشته باشند، خوشحال ترند و کار بهتری از خود نشان می دهند و به کاری که انجام می دهند بیشتر افتخار می کنند. زمانیکه کارکنان احساس کنند که از آنها قدردانی میشود، کارشان را بهتر انجام داده و جو و محیط کلی بهتری ایجاد می شود. این بدان معنی است که کارکنان شما احتمال خیلی کمتری دارد که بین راه شما را تنها بگذارند.

 

 

کارکنان رابطه بهتری با مدیریت خواهند داشت

آموزش کارکنان رستوران و داشتن یک برنامه آموزشی مناسب می تواند رابطه سالم تری بین کارکنان و مدیریت ایجاد کند. بهتر است که یکی از افراد در پست های مدیریتی کار آموزش را به عهده بگیرد. صرف وقت با یکدیگر رابطه بهتر و وابستگی بیشتری ایجاد می کند بطوریکه حتی وقتیکه مدیر در موقعیت برتر می ماند، یک رابطه ساخته می شود.

 

کارکنان تعلیم یافته به یکدیگر بهتر وابسته می شوند

وقتی هر کارمند درست تعلیم داده شود، بهتر قادر به انجام وظایفی که از آنها انتظار می رود هستند. آموزش کارکنان رستوران موجب کاهش عدم بالانس در کار بین کارکنان خواهد شد که می تواند موجب بوجود آمدن مسائلی بین کارگران شود. وقتی هر کارمند بدرستی درخصوص مسئولیت هایش آموزش داده شده باشد، احتمال کمتری دارد که آنها بدون دلیل و در مواقع غیرضروری به دیگران تکیه کنند. این موضوع به احترام بیشتر و ارتباطات همتا بین کارکنان منجر می شود.

بیشتر...  اهمیت شخصیت شناسی در استخدام پرسنل مناسب برای رستوران

 

 

شما پول بیشتری بدست خواهید آورد

وقتی پرسنل شما تعلیم یافته باشند، با شما مدت بیشتری می مانند، بهتر می فروشند، خدمات بهتری ارائه می کنند و موثر تر کار می کنند. در کل آموزش کارکنان رستورانمنجر به درآمد بیشتر برای شما خواهد شد. وقتی کارکنان روی روال کاری خوبی باشند، رستوران بیشتر باز بوده و آماده موفقیت است.

 

منبع شماره ۱ 
۲ دیدگاه
  • حسین پوریزدانپناه کرمانی
    پاسخ
    ارسال شده در4:47 ق.ظ,اکتبر 17, 2019

    بسیار عالی بود

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت